CÍL SEMINÁŘE
Hlavním cílem semináře je širší odborná diskuze na téma péče o technické památky se zaměřením na historická vozidla. Prezentovány budou zejména postupy konzervování-restaurování technických artefaktů s ohledem na znalosti historického kontextu jejich výroby a používání, respektování autenticity a originality, stejně tak i uplatňování moderních metod a přístupů v muzejní a restaurátorské praxi. Záměrem semináře je sdílení poznatků nejen z historie, ale také vzájemná výměna zkušeností z oblasti užití moderních konceptů a technologií v praxi mezi kurátory muzejních sbírek, konzervátory-restaurátory, výzkumnými pracovníky a dalšími specialisty, včetně soukromých sběratelů.
ÚČASTNÍCI SEMINÁŘE
Seminář je primárně určen pro odborné pracovníky a konzervátory-restaurátory paměťových institucí jako jsou muzea, galerie a další organizace památkové péče, soukromé restaurátory, pedagogy a studenty restaurátorských škol, památkáře i odborníky dalších příbuzných profesí.
REGISTRACE
Zájemci o seminář se mohou přihlásit prostřednictvím registračního formuláře na webových stránkách MCK nejpozději do 30. 9. 2024. Seminář je omezen kapacitou přednáškového sálu (max. 90 osob). Účastnický poplatek ve výši 600 Kč zahrnuje náklady na organizaci a pořádání konference. Faktura Vám bude vystavena na základě poskytnutých fakturačních údajů v registračním formuláři a zaslána na Vaši e-mailovou adresu.
ODBORNÍ GARANTI SEMINÁŘE
Ing. Martin Mrázek, PhD., Technické muzeum v Brně, Metodické centrum konzervace
Mgr. Sylvie Zouharová Dyková, Technické muzeum v Brně, oddělení Dokumentace vědy a techniky
Ing. Lukáš Kudrna, Ph.D., Restaurátorská dílna Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava
Ing. Martin Mrázek, PhD.
Odborný garant semináře, vedoucí Oddělení konzervace a restaurování
Mgr. Sylvie Zouharová Dyková
Odborný garant semináře, kurátorka oborů historická vozidla a spalovací motory