CHARAKTERISTIKA SBÍREK A JEJICH ULOŽENÍ, EVIDENCE A ZNAČENÍ

Kategorie předmětu: sbírkové předměty zapsané v CES MK ČR

Citlivost materiálu: smíšené sbírkové předměty z kompozitních materiálů – slitin železa, barevných kovů, dřeva, usně a papíru

Datace: převážně 19. a 20. století

Evidence: elektronický evidenční program Demus, přírůstková kniha, evidenční karty

Způsob značení:

• označení přímo na předmětech ručně (expozice)
  • označení na předmětech a štítcích (depozitář)

Úložný mobiliář: kovové regály, mapové skříně a pojízdné zakladače

Depozitáře: Depozitář se nachází ve dvoupodlažní budově bývalého kina, která byla upravena v 70. letech pro ukládání sbírek muzea. Prostor je rozdělen na část depozitáře č. 1 - 2 v 1. NP, kde jsou podmínky pro ukládání stabilnější než v místnostech č. 3 (1. NP) a č. 4 - 5 (2. NP). V r. 2016 byly sbírkové předměty přesunuty do náhradních prostor v Brně–Řečkovicích a objekt depozitáře je připravován pro rekonstrukci.

PRŮBĚŽNÁ ÚDRŽBA A REŽIM

Kontrola stavu předmětů: Předměty jsou kontrolovány pravidelně v rámci inventarizace a průběžně dle potřeb spojených s jejich využíváním.

Průběžná údržba: je zajišťována konzervátorsko-restaurátorským pracovištěm TMB

Značení mobiliárního fondu

• označení přímo na předmětech ručně (expozice)
  • označení na předmětech a štítcích (depozitář)

Režim využívání: Sbírka TMB je využívána v souladu se zřizovací listinou za účelem jejich odborného zpracování a zpřístupňování veřejnosti.