Nový depozitář Brno – Řečkovice dokončila a zkolaudovala Moravská galerie v Brně 8. 11. 2008. Uzavřela se tak další etapa budování infrastruktury MG a doposud užívané depozitáře, které měla MG v pronájmu, byly postupně vyklizeny a sbírky umístěny do moderního depozitáře dodržujícího odborné principy muzejní praxe. Celkové náklady na jeho vybudování, ve kterých je zahrnuta nejen vlastní stavba, ale také projekční fáze, inženýrské činnosti, výrobní zařízení, demolice starších nevhodných objektů, zabezpečení a vybavení budovy, dosáhly výše 175 515 000,- Kč. Stavba depozitáře je provedena tak, že umožňuje její další bezproblémové rozšíření o dva stavební moduly, které byly z ekonomických důvodů z 1. fáze výstavby vypuštěny. Tím došlo ke zmenšení celkové úložné plochy depozitáře a omezení některých technologií. Objekt se nachází na okraji Brna, v areálu bývalých vojenských kasáren, na ulici Terezy Novákové v Řečkovicích.