Konference uměleckořemeslné techniky zlatnictví

Dne 22. 6. 2022 se v přednáškovém sále Technického muzea v Brně uskutečnila konference Uměleckořemeslné techniky zlatnictví. Jak název konference napovídá, prezentována a diskutována byla především témata týkající se historických artefaktů zhotovených zlatnickými technikami, jejich identifikace a problematika konzervátorsko-restaurátorské ochrany těchto děl. V nabitém programu si mohli účastníci vyslechnout např. přednášky věnující se zlatnickým technikám, které jsou použity na relikviáři sv. Maura, drahokamové výzdobě zlatnických děl, pražskému zlatnickému cechu nebo také bižuterní výrobě. Konference byla zakončena komentovanou prohlídkou výstavy Zlaté řemeslo. V rámci konference byl také představen výzkumný projekt Uměleckořemeslné techniky zlatnictví DG20P02OVV023, který je podpořen z programu NAKI II MK ČR.

Program konference

762,98 KB, application/pdf